RESULTAT

 UTSTÄLLNING / SHOW

 

2009-05-31 HEMSEDAL / NBFK Regional Chkl : 2 Best male: 3 Benoit Thevenon
2009-05-21 IVÖ / AFBV SPECIAL Chkl : 1 Best male: 1 BIM , BIS-2 CHAMPION Mary Grove
2009-03-21 Malmö SV-09 / SKK Chkl: 1 CK 2nd best male R-CACIB Eva Liljekvist-Borg
2009-01-03 Göteborg / MyDog 2009 Chkl : 1 CK Best male BIR Eva Ericsson
2008-12-07 Stockholm Hund 2008 Chkl : 1 CK Bhkl : 4 Sonny Ström
2008-11-16 Kortrijk Eurodogshow Championclass  excellent 2 R-CAC , R-CACIB best male :2 Vito Zambelli
2008-11-15 Kortrijk Belgiska specialen Championclass  excellent 2 Eric Deschans
2008-11-01 Stockholm AfBV Special CHKL : 1 BENTE HARLEM
2008-09-21 SKARA / SBK NAT. CHKL : 1 CK BHKL : 1 BIR , BIG 3 EVA ERICSSON
2008-07-04 STOCKHOLM / WORLD DOG SHOW 2008 CHKL: EXCELLENT 1 HANS LEHTINEN
2008-07-03 STOCKHOLM / SKK WDS-CIRCUIT CHKL: EXCELLENT 1 , BEST MALE : 2 JESPER ANDESSON
2008-06-07 ODENSE / DANSKA SPECIALEN EXCELLENT 1 CERT BIR BIS DKUCH Mme Beenen Sluyters
2008-05-11 LARV SKK/NAT. CHKL : 1 CK BHKL: 1 BIR GRO BERG-JOHANSEN
2008-05-01 IVÖ / AFBV SPECIAL CHKL : 1 BHKL: 1 BIM , BIS-2 CHAMPION JANET ANDREWS
2007-12-30 EIDSVOLL NORGE ÖKL : 1 ÖKK : 1 CK BHKL : 1 CERT BIR  NUCH GÖRAN BODEGÅRD
2007-12-29 EIDSVOLL NORGE ÖKL : 1 ÖKK : 1 CK BHKL : 1 CERT BIR OVE GERMUNDSSON
2007-10-07 KONGSVINGER NORGE NKK / INT. ÖKL : 1 ÖKK : 1 CK BHKL : 1 CERT CACIB BIM MATS LINDBORG
2007-08-25 COMMENTRY FRANSKA SPECIALEN EXCELLENT  14:E PLATS ÖPPEN KLASS MARIE FRANCE VARLET
2007-08-05 SÖDERTÄLJE SBK UKL : 1 UKK : 1 HARRY HERMANSSON
2007-07-08 ÖREBRO SBK UKL : 1 UKK : 1 CK BHKL : 1 BIR JESPER ANDERSSON
2007-05-18 HÄSSLHOLM SKK / INTERNATIONELL UKL : 1 UKK : 1 CK BHKL : 1 CACIB BIR YVONNE MEINTJES
2007-05-17 IVÖ SBK/AFBV SPECIAL UKL : 2 HANS REINDERS
2007-05-06 LARV SKK / NATIONELL UKL : 1 UKK : 1 CK BHKL : 2 JOHN CLARK
2007-04-29 SKÖVDE BK INOFFICIELL ÖKL : ÖKK : 1 BIR BIG-5 JENS HÖGSANDER
2007-04-15 NÄÄS INOFFICIELL UKL : 1 UKK : 1 BIR LEIF OLSSON
2007-03-31 BALLERUP DANSKA SPECIALEN UKL : 1 UKK : 1 ALICE CHRISTENSEN
2007-01-07 GÖTEBORG / MY DOG 2007 INT. UKL : 1 UKK : 1 ANNE-CHATRINE EDOFF
2007-01-06 GÖTEBORG / MY DOG 2007 NAT. UKL : 1 UKK : 1 CK BIR PER SVARSTAD
2006-12-10 STOCKHOLM / SKK INT HUND 2006 UKL : 1 UKK: 3 HP PAUL JENTGEN
2006-11-19 HAMAR NKK/INT AUK : 1 AUKK : 2 GIUSEPPE ALESSANDRA
2006-09-24 LINDESBERG SBK JKL : 1 JKK 1 CK BIR KRISTINA PURENS
2006-09-23 LINDESBERG SBK/INOFF. JKL : 1 JKK : 1 HP BIR BIG 4  
2006-09-16 KALLEBÄCK SKK/GBG AVD VÄSTKUSTVALPEN INOFF. JKL : 1 JKK : 1 HP BIR ROBERT PAUST
2006-08-06 SÖDERTÄLJE SBK JKL : 1 JKK:1 CK BIM BIS-3 JUNIOR BIS/BIM-3 JULIE FYNMORE
2006-08-05 SÖDERTÄLJE AFBV / SBU 2006 JKL : 1 WILHELMINE VAN DEJL
2006-07-16 HÖGBY BRUK SKK / INTERNATIONELL JKL : 1 JKK : 1 HP KENNETH EDH
2006-07-15 HÖGBY BRUK SKK / INTERNATIONELL JKL : 2 HANS REINDERS
2006-07-14 HÖGBY BRUK SKK / INTERNATIONELL JKL : 1 JKK : 1 HP WILHELMINE VAN DEJL
2006-06-25 ODENSE DANSKA SPECIALEN JUNIORCL: 1 , 1 CK BIS-3 JUNIOR BENTE HARLEM
2006-06-24 ODENSE DANSKA SPECIALEN JUNIORCL: 1 , 1 HP BIS-2 JUNIOR JANICE CLIFFORD
2006-06-10 VÄNERSBORG SKK / NATIONELL JKL : 1 JKK : 1 CK BHKL : 1 BIR BENNY BLID
2006-05-25 IVÖ SBK/AFBV-SBLO  BELGARSPECIAL JKL : 1 JKK : 2 CK BHKL : 4 LORNA ENGLAND
2006-05-14 MJÖLBY INOFF VALPUTST. VALPKL: 1 VALPKK: 1 HP BIR BIS-4 JESPER ANDERSSON
2006-05-01 SMÅLANDSSTENAR  INOFF VALPUTST. VALPKL: 1 ANDERS LYRHOLM
2006-01-14 VÄSTRÅS INOFF VALPUTST. VALPKL: 1 VALPKK: 1 HP BIR BIG-5 YVONNE BRINK

LYDNAD / OBEDIENCE

2009-05-30 HEMSEDAL / NBFK SPECIAL KLASS 1 : 2   POÄNG : 140,5 Aud-Liv Nes Eide
2008-06-27 GRÄFSNÄS / SBK KLASS 1 : 3   POÄNG : 126 EVA BERGSTEDT
2007-10-20 GÖTENE / SBK KLASS 1 : 3   POÄNG : 108,5 INGEMAR LUNDH
2007-09-07 TIBRO / SBK KLASS 1 : 3   POÄNG : 135,5 KARL-ERIK KLAAR
2007-08-05 SÖDERTÄLJE SBK KLASS 1 : 0   POÄNG : 62 SÖREN ERIKSSON

BRUKS / WORK

2007-11-04 GÖTENE / SBK   APPELL - SPÅR 104,5 POÄNG EJ GODKÄND INGEMAR LUNDH  , BENGT-EVERT HALL
2006-08-26 SKARA MENTALBESKRIVNING (MH) GODKÄND MED 1:A PÅ SKOTT STEFAN ANDERSSON